Aktualności

NAJMODNIEJSZE ŁAZIENKI 2016/2017


Na topie są bardzo duże formaty, motywy nawiązujące do marmuru lub piaskowca, wzory geometryczne oraz roślinne, beton i rdza, a także popularne patchworki i heksagony.

Łazienki w dzisiejszych czasach nie są elementem dodatkowym w mieszkaniach czy domach ale częścią, która ma tworzyć całość. To właśnie w tych miejscach mamy poczuć relaks i odprężenie do czego dążymy tworząc łazienkę. Już na niedużej przestrzeni możemy stworzyć niepowtarzalny charakter miejsca.


Aktualne panujące trendy to styl loftowy czyli minimalizm i surowość. W przestrzeni takiej aranżowane są płytki w stylu betonu, cegły czy kamienia. Często połączone z płytkami drewnopodobnymi mają stworzyć klimat surowy ale zarazem przyjemny. Bardzo ciekawym akcentem i nadającym charakteru są płytki typu patchork czyli miks różnych wzorów zarówno w wersji kolorowej jak i czarno-szaro-białej.


Bardzo duże znaczenie w przestrzeni łazienki ma oświetlenie. Łazienki z założenia mają służyć przede wszystkich relaksowi, dlatego też znajdują zastosowanie sufity podwieszane, w których to ukrywa się oświetlenie ledowe dające przytłumione nastrojowe światło. Stosując ledy z możliwością zmiany koloru możemy w zależności od nastroju poczuć się wyjątkowo. Coraz częściej również zastosowanie znajdują eleganckie lampy wiszące, które jeszcze nie dawno były zarezerwowane tylko do salonów lub innych przestrzeni pokojowych.


Przestrzeń łazienki nie tylko musi być estetyczna i przyjemna dla użytkownika ale przede wszystkim powinna być funkcjonalna, dlatego też tak popularne stało się wykorzystanie mebli w łazienkach. Dzięki nim również zostaje zachowany minimalizm, a także estetyka i czystość. Białe meble z połyskiem w połączeniu z różnymi wybarwieniami drewna to dziś numer jeden.


Prostota i elegancja w wykorzystaniu kabin typu walk-in jest nie tylko praktyczna ale i bardzo estetyczna. Elementem wręcz wydaje się niezbędnym dla wielu osób to wanna, która nie tylko ma być wygodna, ale nadawać całemu pomieszczeniu elegancji i ekstrawagancji. Dlatego też tak popularne stały się wanny wolnostojące.
Bardzo popularnymi stały się umywalki nablatowe oraz miski wiszące tzw. bezrantowe z ukrytymi mocowaniami. 2017 rok to już widoczny wzrost sprzedaży i zainteresowania na ceramikę kolorową, która sama w sobie może nadać charakteru całemu pomieszczeniu.

lazienka 1 lazienka 2 lazienka 3